Probleem - inseneride ja teadlaste defitsiit Eesti tööturul

Miks on Eesti tööturul kriitiline puudus oskustega inseneridest ja teadlastest, kes ometigi veavad Eesti majandusarengut? Inseneri- ja teadusõpe nõuab näiliselt palju eelnevaid oskusi, tehnilist taipu ja õppimist, ent ennekõike inspireerivat kogemust, mis ajendab noori vastavat eluvalikut tegema. Lausa 75% Nobeli preemia saajatest teaduse valdkonnast ütlevad, et nende armastus teaduse vastu sai alguse koolivälisest tegevusest. 

Lahendus - Inseneeriakomplekt Mehaanikasein

SPARK Makerlabi inseneeriakomplektide eesmärgiks on pakkuda noortele taolisi inspiratsioonielamusi, mis suunaksid neid tehnilistele ja teadluslikele erialadele. Kuigi teadushuviharidus kuulub veel koolivälise tegevuse alla, on meeskonna pikaajalisemaks visiooniks muuta meie poolt loodav õppeplatvorm osaks üldharidusest. Esimene inseneeriakomplekt on Mehaaanikasein. 

Mis on Mehaanikasein?

Inseneeria õppevahend

Makerlabi tiimi arendatav Mehaanikasein on uudne ja modulaarne inseneeria õppevahend, mille abil saavad noored tuttavaks nii mehaanika põhitõdedega, kui ka  füüsika, matemaatika, ajaloo, kunsti ja muusika tehnilisemate külgedega.

Töötuba, juhendid

 Iga mitmest moodulist koosneva Mehaanikaseina tellinud kool saab lisaks sissejuhatava töötoa ning iga mooduliga tuleb kaasa nii õpetaja kui ka õpilase juhend.

Arendab loogikat ja loovust

SPARK Makerlabi Mehaanikaseina eesmärgiks on pakkuda noortele taolisi inspiratsioonielamusi, mis suunaksid neid tehnilistele ja teadluslikele erialadele ja arendaksid neis loogikat ja loovust. 

Arendab koostööd

Õpilased saavad koostöös ise hammasrattaid, kange ja muid mehaanilisi elemente Mehaanikaseinal ümber sättida ning mehaaniliste skeemide muutusi otse oma silme all jälgida.

Mehaanikaseina moodulid

Mehaanikasein koosneb mitmest A4 või A3 suuruses moodulist, millel on võimalik mehaanilisi skeeme ümber sättida ning mehaaniliste skeemide muutusi otse oma silme all jälgida. Mooduleid on võimalik kasutada ka iseseisvalt. Oleme pidevalt välja arendamas uusi mooduleid kogudes õpetajatelt ja õpilastelt tagasisidet nende vajaduste kohta. Vajutades iga mooduli pildil plussile, saate täpsemat lisainfot, kuidas moodulit õppeprotsessis kasutada. Lisaks on teil järgnevale nupule vajutades võimalik alla tõmmata TASUTA joonised, mille järgi ise mooduleid valmistada. Tootmisvõimekuse puudumisel on võimalik kontakteeruda seina peaarendaja Silvar Muruga (silvar@makerlab.ee) .

Arvamused

Hammasrattad olid põnevad, sai uuritud pöörlemissagedust lähtuvalt diameetrist. Lastele meeldis ja katsetan veel!
Madis
Füüsikaõpetaja
Tartu Erakool
Probleem on aktuaalne ja väga hea meeskond. [...] Edu! Motiveeritud tiim, tugev kogemus. [...] Inseneeriakomplektid, mida saaks kasutada koolis on väga vajalikud erinevate ainete praktiliseks mõistmiseks. Väga hea idee.
Ajujaht
Hindajad
Mehaanikalaud on lastele väga põnev, neile meeldib sellega tegutseda.
Elo-Kai
Algklasside õpetaja
Tartu Rahvusvaheline Kool

On küsimusi? Kirjuta meile!

LTT* huviringi või laagri stardikomplekt

Inseneeria-konstruktorid noortele

Mehaanikasein

Mehaanikaseina valmimist on toetanud Euroopa Sotsiaalfond projekti „Tartu Ülikooli õpetajahariduse kompetentsikeskuse Pedagogicum arendamine“ alategevuse „Õpiveski programm“ elluviimise raames. Samuti on oma panuse andnud Tartu Tamme gümnaasium.

  • 5567 4822 (Silvar Muru)
  • silvar@makerlab.ee

Copyright © 2017-… Mehaanikasein (SPARK Makerlab)